Close

Keşfet

Brezilya

 Samba, Futbol ve Egzotik Meyveler Ülkesi
 Amazonlar  Çöl Havuzları

Keşfet

Brezilya


 Amazonlar  Çöl Havuzları

Güney Amerika’nın en rahat ınsanlari herhalde Brezilya’da yaşıyordur. Onlar için dans hayatin önemli bir parçası ve bunu nereye giderseniz gidin fark edeceksiniz. Ülke zaten çok büyük. Yüz ölçümü nerdeyse Türkiye’nin 10 katı. Nedense bu son söylediğimi babama dahi inandıramadım. Her seferinde wikipedia’yi açıp göstermek durumunda kaldım. Eğitim düzeyi kuzeyden güneye doğru gittikçe artıyor. Farklı şehirlerine gittiyseniz bunu da fark edeceksiniz. Örneğin Brasilia ya da Curitiba’da şehir insani daha bir entelektüel ve güvenilirdir. Yukarılara, Rio ya da Manaus’a doğru gittiğinizde bu sürekli azalıyor. Genelde ise herkes insancıldır. Bizim Türkler gibi… Brazilya’da hakkinin yendiğini düşündüğüm iki yer, Brasilia ve Lençois Maranheses’dir. Gereğinden fazla yüceltilmiş yer ise Rio’da ki Isa Heykeli’dir. Sadece yeri güzel. Yanına gidince Asya’da ki normal bir heykelin elinde dahi su dökemez. Ülkenin başkenti Rio ya da Sao Paulo değil Brasilia’dır. Çok güzel dizayn edilmiş, şirin bir başkentleri var. Rio ise güvenlik sorunu çözmesi durumunda dunyanin bence en güzel şehridir. Bu nedenle İstanbul hala birinci sırada tabi.

 

Ülkede giyim kuşam derdi yok. Herkes istediği gibi giyiniyor. Tropikal bir iklimleri var ve her yer su. Zaten Amazonların en büyük kısmına Brezilya sahip. Cok iyi futbol oynuyorlar. Tabi bunu söylerken profesyonel futbolculardan bahsetmiyorum. Kızların plajdaki top sektirişini görmeniz gerekli.

 

Ekonomide yükselen bir ülke olsalar da güvenlik ve eğitim son derece büyük sorundur. Bazı yerlerde sokaktan dışarı dahi çıkamıyorsunuz. Umarım bu sorunlarını kısa zamanda çözerler.

 

+ Yorumunuzu Yazın

+

Sayfamı Facebook'da takip edebilirsiniz. Video ve benzeri şeyleri burada paylaşıyorum. Siz de katılın ;)

CLOSE